Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Mýdla

Glycerinové mýdlo z kozího mléka 

Mýdla, která jsou vyráběna ručním způsobem a tradiční metodou, obsahují aktivní látky, které jsou součástí kožního filmu. Mýdlový základ je doplněn o vysoký obsah glycerinu. Ten napomáhá pokožce, aby byla vláčná, a zabraňuje jejímu vysušování. Glycerínová mýdla mohou používat lidé vše typů pokožky, zejména lidé s citlivou pokožkou. Mýdla šetrně odstraní nečistoty, ale nenaruší ochranný kožní film, čímž zabrání nadměrnému přirozenou vysušení. Glycerin v kombinaci s výživným kozím mlékem a medem je velmi šetrným prostředkem pro mytí pokožky, kterou nevysušuje a dodává jí pružnost a vláčnost.
Účinky kozího mléka znali již staří Římané, kdy kozí mléko bylo považováno za „elixír krásy a dlouhověkosti“ a bylo velmi ceněné. Dodnes se u mnoha horských národů kozí máslo s bylinkami používá jako součást léčebných mastí. Dlouhodobě známé léčebné účinky kozího mléka jsou podloženy i vědeckými studiemi. S pozitivními výsledky se setkáváme u řady onemocnění: onemocnění trávicího traktu, stres a migrény, alergie, revmatické bolesti (kozí mléko vykazuje protizánětlivé účinky, protože posiluje imunitní systém), kožní alergie, ekzémy (v tomto případě pomáhají především koupele), prevence nádorových onemocnění. Pravidelná konzumace kozího mléka vede ke snížení nervozity, stresu, příznivě působí při kloubových onemocněních, regulaci vlhkosti pleti a onemocnění kůže. Je též vhodné pro osoby trpící alergií na kravské mléko. Kozí mléko je ve spojení s medem účinným prostředkem ke zlepšení kondice. Med se odpradávna využíval nejen k celkovému posílení lidského organismu, ale také v kosmetice. Představuje jednu z nejsilnějších přírodních hydratačních látek. Obsahuje inhibiny, které působí proti růstu bakterií a činí z něj významné antiseptikum. Med aplikovaný na drobné popáleniny, říznutí či odřeniny pomáhá odlučovat odumřelou tkáň. V medu dále nalezneme minerály, vitamíny skupiny B, C, D, E a flavonoidy, které pomáhají chránit pleť před účinkem škodlivých volných radikálů.

Glycerinová mýdla:

  • obsahují aktivní látky, které jsou součástí kožního filmu
  • jsou vhodná i pro tu nejcitlivější pleť
  • šetrně odstraňují všechny nečistoty a pokožka zůstává jemná, hebká a vláčná
  • jsou vyráběna ručním způsobem – tradiční metodou (rostlinné oleje, které tvoří mýdlový základ, jsou vařeny s glycerínem, éterickými oleji a - rostlinnými extrakty
  • proces výroby umožňuje zachovat maximální možné vlastnosti a účinky přírodních materiálů
  • přispívají k hojení akné a úpravě mastné pleti
  • podporují pružnost a odolnost pokožky
  • jsou vhodné na holení
  • mají antibakteriální vlastnosti

Glycerínová mýdla s olivovým olejem

 

Olivový olej obsahuje unikátní směs látek, které jsou velmi účinnými antioxidanty. Zdraví prospěšný je také vysoký obsah skvalenu mononenasycené mastné kyseliny a kyseliny olejové.
Fenolové sloučeniny v olivovém oleji jsou účinnějšími antioxidanty, než např. vitamin E. Olivový olej dobře působí na popraskanou kůži a také přispívá k rychlejšímu hojení jizev.Uklidňuje a osvěžuje.
Při mytí tímto mýdlem docílíte krásné, vláčné a hebké pokožky.
 

Mýdla obohacená:

skořicí-Skořice prohřívá, proto je vhodná na studené ruce a nohy.Drobné částice drcené skořice jemně odstraňují odumřelé mikroskopické části buněk pokožky a tím napomáhají regeneračnímu procesu a obnově nových kožních buněk. Jedná se o tzv. peeling.

TOPlist